معرفی

 

شرکت نگین شاهنامه، شرکتی با تجربه ی فراوان در ساخت و بهره برداری مراکز خرید در شهر مشهد است که از آن جمله می توان به «بازار مولوی» در خیابان مصلی مشهد (بورس لوازم آرایشی-بهداشتی و البسه) و «بازار حافظ» (بورس مواد غذایی) اشاره کرد.
و یا «بازار فردوسی ۱» در بلوار مفتح که در حال حاضر به یکی از مناطق نامی در مشهد تبدیل شده است و همچنین «بازار فردوسی ۲» که در جوار «بازار فردوسی ۱» است، خود گواه بر سابقه کم نظیر این شرکت است.

بازار هفده شهریور در میان بهترین‌ها
مرکز خرید ۱۷شهریور یکی از بزرگترین مراکز خرید ایران و مشهد است که در رسته های کالایی و خدمات مختلفی را ارائه می دهد.
امکانات این مجموعه در حوزه خرید عبارتند از:
فروشگاه های خرید لباس زنانه، مردانه، کودکان، سیسمونی، لوازم آرایشی و بهداشتی، کیف و کفش، فودکورت، کافی شاپ های ملل و رستوران باغ بام به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع در ارتفاع ۴۰ متری و چشم انداز رو به حرم مطهر امام رضا، سالن های همایش، مجموعه آبی و ۲۰۰ اتاق رو به حرم امام رضا
هر یک از این طبقات تجاری این مجموعه به یک رسته از کالا اختصاص دارد تا خریداران به راحتی به انتخاب خود برسد.
مرکز خرید ۱۷ شهریور به عنوان یکی بزرگترین بازارهای شهر مشهد، جزو عظیم‌ترین پروژه‌های تجاری و اقامتی است که در قلب تجاری شهر مشهد واقع شده است. این مجموعه در نزدیکی فرودگاه هاشمی نژاد و ترمینال اتوبوسرانی شهر مشهد و روبروی بازار بزرگ رضا به مساحت ۹۰۰۰ مترمربع ساخته شده است.
این سازه شکوهمند را می‌توان نتیجه ایده و انگیزه ایرانی، توان فنی- مهندسی ایرانی، تلاش متخصصان و کارگران ایرانی، در دوران اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران، سازه‌ای برای تمام ایرانیان این نسل و نسل‌های آینده قلمداد نمود.
توسعه اقتصادی و اشتغال
این مجموعه در زمان ساخت، روزانه برای حدود ۶۰۰ نفر به‌‌ طور مستقیم اشتغال پایدار ایجاد نموده است. پس از بهره‌برداری، اشتغال مستقیم بیش از ۲۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۱۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم، تأثیر ویژه‌ای در رفع معضل بیکاری خواهد داشت و با کمک در ایجاد زیرساخت مناسب برای ورود سرمایه‌های بیشتر، سرآغازی بر حرکت یک اقتصاد مستحکم و پویا خواهد بود و با جلوگیری از خروج ارز و بازاری رو به رشد، همراه با جذب گردشگران از سراسر جهان، نویدبخش آینده‌ای درخشان برای ایران اسلامی و شهر مشهد خواهد بود.
توسعه گردشگری
پس از انجام مطالعات و امکان‌سنجی‌های لازم، با توجه به وجود حرم مطهر امام رضا «ع» و بازار بزرگ رضا مناسب‌ترین مکان؛ برای این پروژه جانمایی شده است.
تعریف و اجرای پروژه‌های بسیار مهم درمانی، آموزشی، اداری، تجاری، فرهنگی، ورزشی و سایر کاربری‌های ضروری و ارائه خدمات ویژه به شهروندان، اشتغال و به‌کارگیری توان و تخصص‌ها موجب توسعه این منطقه و تبدیل آن به قطب اقتصادی شهر مشهد می‌شود و فعالیت‌های متنوع و خدمات گسترده‌ به تبع تأمین فضای مناسب و مطلوب برای تفریح و تفرّج شهروندان، رونق اقتصادی ویژه‌ای ایجاد می‌نماید.
تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و دولتی به سرمایه‌گذاری در این منطقه از شهر مشهود و روزافزون است و این ویژگی می‌تواند به رونق منطقه بیانجامد و دسترسی‌های آسان و متعدد، شبکه‌های بزرگراهی مختلف و موقعیت جغرافیایی منطقه به‌عنوان یکی از مبادی ورودی و خروجی شهر مشهد نیز و سایر امکانات و ویژگی‌های این منطقه دست در دست هم نهاده‌اند تا منطقه ۱۷ شهریور قطب توسعه اقتصادی شهر مشهد شود.
اهداف
تفکر و اندیشه‌ای که منجر به ساخت این مرکز خرید شده است، تمامی باورهای دینی و ملی و داشته‌های تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و تمدنی را ترکیب نموده است، تا جهانیان اراده و عزم متخصصان ایرانی را با حیرت و شگفتی به تماشا بنشینند.
این بازار بی‌نظیر با ارائه بهترین محصولات موسسات معتبر بین المللی و بهترین کالاهای داخلی، نماد یک اقدام زیر بنایی در تحقق توسعه پایدار اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی است. اهداف اصلی این پروژه شامل موارد زیر است.
۱٫ کمک به رشد و توسعه پایدار اقتصادی
۲٫ جذب گردشگر داخلی و خارجی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال پایدار
۳٫ ارائه محیطی سالم برای تفریح، اوقات فراغت و خرید تمامی افراد جامعه به ویژه جوانان کشور و کشورهای همسایه
۴٫ آشنایی هر چه بیشتر مردم با تاریخچه و هویت فرهنگ ایرانی- اسلامی
۵٫ کمک به تسریع روند توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی
۶٫ کمک به اقتصاد ملی از طریق افزایش تبادلات تجاری، مثبت کردن تراز تجاری و رهایی از اتکای اقتصاد ملی به نفت
۷٫ معکوس نمودن روند خروج ارز از کشور و مثبت کردن تراز تجاری در حوزه‌های تجارت داخلی و تجارت بین‌الملل

همجواری این مرکز تجاری با حرم مطهر امام رضا «ع» امان خرید و زیارت را یکجا فراهم می آورد. قرارگیری در قلب اقتصادی شهر مشهد و بورس پوشاک میدان ۱۷شهریور و بازار رضا از ویژگی های این مجموعه است. دسترسی آسان و نزدیک به ایستگاه راه آهن مرکزی، فرودگاه، ترمینال مسافربری و مبادی ورودی و خروجی شهر نیز به برتری های این مجموعه می افزاید.

 

مجتمع تجاری
مرکز خرید ۱۷ شهریور دارای ۶ طبقه به مساحت ۵۱۰٫۰۰۰ متر مربع است و از سه خیابان مجاور ورودی دارد. در شش طبقه ۹۵۰ واحد تجاری گنجانده شده است و دارای ۲۱ دستگاه پله برقی و ۲۰ دستگاه آسانسور است. این مرکز خرید جهت رفاه حال مشتریان عزیز شهر بازی کودکان و فوت کورت در خود جای داده است تا خریدی شیرین تر و راحت تر را تجربه کنند.
رستوران و فودکورت
اگر میهمان ما هستید و با خانواده و دوستان به مرکز خرید ۱۷ شهریور آمده اید می توانید از غذاها و نوشیدنی های دلچسب که توسط بهترین برندها آماده شده اند لذت ببرید.
۸۰۰۰ متر مربع رستوران، فود کورد و کافی شاپ نیز میزبان شماست.